Projekt: PASAVČEK

V šolskem letu 2023-2024 smo se vključili v projekt Pasavček, ki poteka pod okriljem Javne agencije Republike Slovenije za varnost prometa AVP – Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. V Sloveniji projekt poteka že od leta 2005.

Osnovni namen projekta Pasavček je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo.

V okviru projekta z učenci od 1. do 3. razreda izvajamo različne dejavnosti za ozaveščanje o varnosti v prometu in pomenu dosledne uporabe varnostnega pasu.

Pogovarjamo se o prometu v različnih situacijah, o pravilnem obnašanju v prometu kot pešec, kot sopotnik v avtu, o prometni varnosti. Spoznavamo tudi prometne znake in kako se obnašamo v različnih prevoznih sredstvih. Poseben poudarek namenjamo uporabi varnostnih pasov, uporabi otroških varnostnih sedežev in drugih pripomočkih za večjo vidnost in varnost v prometu.

Slogan projekta je Red je vedno pas pripet.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate na slikah.

Lidija Hožič