12. 12. 2023 je bil večer, ki smo ga na šoli nestrpno pričakovali. Že več tednov smo se trudili s pripravo novoletnih izdelkov za dobrodelni novoletni sejem in okraševali šolo. Obiskovalce smo pozdravili s pesmijo v izvedbi otroškega pevskega zbora, ki je zadonela čez celo avlo, in jih povabili na premierni uprizoritvi gledališke predstave Medvedek Pu v izvedbi naše odlične dramske skupine. Stojnice v avli so se šibile od prekrasnih izdelkov izpod spretnih prstov naših učencev: lahko ste kupili raznorazne novoletne okraske, dišeča mila, voščilnice, piškote v kozarcu, različen nakit, božično žito … Če ste bili lačni, ste zagotovo zavili na stojnico s čokoladnimi palačinkami, sladkorno peno ali kokicami. Srečo ste lahko preizkusili v srečelovu, ki je kot vedno, navdušil z darili, ki smo jih zbirali s pomočjo naših sponzorjev in staršev. Za obiskovalce smo pripravili tudi fotoaljažnico z božično-novoletno sceno, če pa ste se želeli še sami polepšati, ste lahko zavili na poslikavo obraza, kjer so nastajala prave mojstrovine. Vse obiskovalce je v praznično vzdušje zazibala novoletna okrasitev z virtualnim kaminom in božično glasbo v ozadju.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli prispevali, da je naš dobrodelni novoletni sejem spet odlično uspel in nas spet povezal v prazničnem vzdušju.

mag. Lucija Rakovec