+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V soboto, 4. 3. 2023, je na naši šoli potekalo Gorenjsko osnovnošolsko ekipno prvenstvo v šahu, na katerem so bili naši učenci zelo uspešni.

V najtežji kategoriji, do 15 let, so za las (1/2 točke) zgrešili prvo mesto, tako da so gorenjski podprvaki in se uvrstijo na državno prvenstvo.

V kategoriji do 12 let smo z dvema ekipama zasedli 1. in 3. mesto.

Odlično so se odrezali naši najmlajši (učenci do 9 let), ki so zaradi pomanjkanja ekip do 9 let z drugih šol igrali s starejšimi učenkami in učenci in jih kar nekaj tudi premagali, tako da so si v svoji kategoriji zasluženo priborili zlato odličje.

Zlata pa so tudi naša najmlajša dekleta, saj so se brez konkurence v svoji starostni skupini pogumno borila s starejšimi. 

Čestitamo vsem petindvajsetim sodelujočim učenkam in učencem, ki s svojimi izjemnimi uspehi ustvarjajo tudi odlično šahovsko vzdušje na celi šoli – pravo ‘šahomanijo’! Kdor ne verjame, naj med glavnim odmorom kar pokuka v šolsko knjižnico …

mentorica

Simona Polše Zupan

Dostopnost