+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Tudi letošnje leto je bila naša šola vključena v projekt Teden pisanja z roko, ki ga organizira Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Zavodom RS za šolstvo že kar osmič zapored. Osrednja tema je bila »MISLIM TIHO, PIŠEM POČASI«. Tema je bila zelo primerna za čas, ki ga živimo, saj velikokrat nimamo časa za pisanje in zato pogosto damo prednost drugačnim načinom pisanja (na tipkovnico ali na zaslone na dotik).

Za učence smo na šoli pripravili različne aktivnosti, s katerimi smo jih želeli opozoriti na pomen, ki ga ima pisanje z roko. Ogledali smo si različne posnetke, ki nam prikazujejo, kako pomembna je naša pisava. Svojo pisavo so učenci lahko opazovali  v različnih razpoloženjskih stanjih in ju primerjali (eno so zapisali v času umirjenosti, drugo v času hitenja). Učenci 1. razredov so se preizkusili v pisanju svojega imena z vzorci, drugi učenci pa so morali uganiti, katero ime so zapisali. Aktivnost je bila za vse zelo zabavna. Starejši učenci so se posvetili osrednji regiji – Prekmurje. Spoznavali so značilnosti regije in se preizkusili tudi v pisanju prekmurskega narečja.

Različne izdelke učencev naše šole smo razstavili v avli šole, lahko pa si jih ogledate tudi na spodnjih fotografijah.

Koordinatorica Anja Lukančič

Dostopnost