V torek, 18. 3. 23, je na OŠ IG pri Ljubljani potekalo četrtfinale državnega tekmovanje v košarki za mlajše učenke, kamor so se uvrstile tudi naša dekleta z osvojenim 2. mestom na področnem tekmovanju.

Našo šolo so zastopale ( Ilhana Murić, Lorena Radinović, Neža Likozar, Adrijana Naceva, Tia Rozman Foršek, Maja Majkić, Lana Jovanović, Katarina Špiček, Živa Melihen, Eva Ilievska, Žana Pantelić, Eva Lejla Kožuh, Iva Ajda Kožuh).

Po uradni otvoritvi s koračnico, himno, nagovorom ravnateljice in nato še nagovorom našega večkratnega olimpijca Mitje Petkovška se je tekmovanje pričelo.

Prvo tekmo so dekleta igrale proti domačinkam iz osnovne šole Ig. Prikazale so zelo dobro igro, žal pa so imele kanček smole, saj žoga večkrat ni šla skozi obroč. Tekmo so žal izgubile.

Takoj zatem so igrale še proti osnovni šoli Šmihel iz Novega Mesta. Tekmice so bile zelo dobre, a naša dekleta so se dobro upirale nasprotnicam. Kljub dobri igri so tekmo izgubile.

Aljaževke so za osvojeno 3. mesto prejele lep pokal, ki bo krasil vitrino naše šole.

Vsem dekletom iskrene čestitke za odlično igro in dobro borbo!

Zapisala vodja in mentor ekipe Katja Rop