Ponosni smo na našega učenca Jana Bavdka, ki je v letošnjem šolskem letu osvojil zlato Stefanovo priznanje iz fizike (2. mesto), zlato Dominkovo priznanje iz astronomije (3. mesto), zlato priznanje iz logike (6. mesto), zlato Vegovo priznanje iz matematike, srebrno priznanje iz programiranja (3. mesto) in srebrno Preglovo priznanje iz kemije. Z drugim mestom na državnem tekmovanju iz fizike si je zagotovil udeležbo na intenzivnih pripravah za Mednarodno mladinsko naravoslovno olimpijado (IJSO). V ponedeljek, 28. junija 2021, se je udeležil prvega izbirnega testa. Izmed 38 učencev osmega in devetega razreda se jih je le 12 uvrstilo v ožji izbor. Med njimi tudi Jan kot eden od štirih osmošolcev, ki je najbolje med vsemi kandidati opravil s fizikalnimi izzivi.

Janu iskreno čestitamo in držimo pesti, da mu uspe tudi na drugem izboru konec avgusta!

Na fotografiji so učenci, ki so tretji dan priprav na mednarodno mladinsko naravoslovno olimpijado v živo spremljali predavanja, ki so potekala na Oddelku za biologijo Biotehniške fakultete.

foto: Jan Šuntajs